81 ilden 182 Bağımsız Aday var!

Ana Sayfa » Haberler » 81 ilden 182 Bağımsız Aday var!

bagimsizadaylarlistesi

Genel seçimlerde bağımsız milletvekili seçilebilmek için 182 kişi bağımsız milletvekili adayı oldu. Bağımsız adaylar listesinde paralel yapı soruşturmasında gözaltına alınan emniyet müdürleri Yurt Atayün , Ali Fuat Yılmazer , Yakub Saygılı , Halil İbrahim Yaylagül gibi isimlerle sanatçı Metin Şentürk, eski futbolcu Hakan Şükür bulunuyor. Peki bağımsız adaylar hangi illerden aday oldular. İşte bağımsızlar listesi.

Hak ve Eşitlik Partisi’nin eski Genel Başkanı emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu ile Mehmet Fadıl Akgündüz de bağımsız adaylar arasında yer aldı.

İl seçim kurullarına başvuru yapan 182 bağımsız aday ve seçim bölgeleri şöyle:

Adana Bağımsız adayları:  Mahmut Yüksel , Ercan Altıntop, Çağlayan Kaya, Muhittin Demir, Salih Demir, Gülcan Ay, Yasin Türkoğlu, Mehmet Özalevli, Mustafa Süha Aşlamacı, Refik Gül, Zihni Aldırmaz.

Ağrı Bağımsız adayları:  Cemal Kaya.

Ankara 1. Bölge Bağımsız adayları:  : Nazmi Ardıç, Faruk Arslandok, Ahmet Yalavaç, Tufan Sevim, Melek Altıntaş, Berat Özer, Çağlar Çağanlar, Ercan Yenal, Mehmet Oktay Kallioğlu.

Ankara 2. Bölge Bağımsız adayları:  Taner Pehlivan, Yurt Atayün, Gökmen Gürkan, Mehmet Sedat Fırat, Abdulkadir Yılmaz, Faruk Nesimi Gözübüyük.

Antalya Bağımsız adayları:  : Hasan Subaşı, Rauf Temel.

Balıkesir Bağımsız adayları:  Ömer Albayrak, İsmail Yaşar.

Bingöl Bağımsız adayları:  Mehmet Reşit Özmen, Sait Şahin.

Bitlis Bağımsız adayları:  Cengiz Karakaya.

Bursa Bağımsız adayları:  Şükrü Tınas, Umut Işık, Aydın İlhan, Siyasettin Özaydın, Mehmet Ümit Yaşar Yalçın, Yusuf Yılmaz.

Denizli Bağımsız adayları:  Mustafa Özdemir Esmek.

Diyarbakır Bağımsız adayları:  Abdullah Arzakçı, Zekeriya Yapıcıoğlu.

Hakkari Bağımsız adayları:  Fehmi Öztunç.

Hatay Bağımsız adayları:  Berkay Duran, Zarif Koca, Atila Duran, Refik Eryılmaz, Cemil Kimyonok, Nihat Taşkın, Abdülgani Tazeoğlu.

Mersin Bağımsız adayları:  Mürüvvet Bozna.

İstanbul 1. Bölge Bağımsız adayları:  Mihriye Nevra Ölçer, Saadet Yılmaz, Kurtuluş Aladoğan, İlbay Çep, Levent Sekban, Metin Kaya, Ali Fuat Yılmazer , Günsel Avcı, Mete Gündoğan, Seçkin İlker, Yalçın Karadaş, Yılmaz Karabul, Recep Dinler, Mehmet Sait Durmuş, Ersan Gökgöz.

İstanbul 2. Bölge Bağımsız adayları:  Nihat Akman, Halil İbrahim Yaylagül, Ali İhsan Aksamaz, Zakir Batuhan Aydagül, Osman Levent Soyarslan, Yetkin İlker Jandar, Metin Şentürk , Refik Özmen, Yakub Saygılı , Serdar Aslan, Doğukan Huzur, Mesut Ülker, Birol Şahin, Serdar Biricik, Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu, Mehmet Akif Üner, Hasan Tahsin Çelebican, Turgut Yenilmez, İsmet Şahin, Hasan Güzel.

İstanbul 3. Bölge Bağımsız adayları:  Osman Pamukoğlu , Derya Küçükoğlu, Harun Küçükoğlu, Ömer Coşkun, Ferzende Günana, Zeynep Ebru Puhaloğlu, Volkan Işık, Kenan Kaplan, İpek Bozkurt, İlhan Sarp, Bülent Timur Demirgil, Yaşar Yolcular, Hakan Şükür , Dilaver Arslan, Berkan Çelik, Kader Atasoy.

Kırıkkale Bağımsız adayları:  Ayşegül Bişkin.

Batman Bağımsız adayları:  Aydın Gök.

Erzurum Bağımsız adayları:  Abdusselam Efe, Dursun Güneş.

Eskişehir Bağımsız adayları:  Necdet Karaca, Osman Sivrican, Timur Şahan, Mehmet Işın, Muharrem Şenel.

İzmir 1. Bölge Bağımsız adayları:   Aydemir Kaplan, Kenan Halat, Özge Seçkiner, Ahmet Budak, Cevat Yol, Ali Adıgüzel, İlhan İşbilen, Ali İhsan Erdenilgen, Muhittin Ağırman, Nezir Sincar.

İzmir 2. Bölge Bağımsız adayları:  Sefa Bilir, Kemal Akça, Muharrem Subaşı, Neriman Fidan, Mehmet Şener Özterzi.

Kayseri Bağımsız adayları:  Mehmet Emin Karapaça, Emine Sezgin, Fahrettin Akçakoca.

Kırklareli Bağımsız adayları:  Bilal Boylu.

Kocaeli Bağımsız adayları:  Ahmet Karan, İbrahim Layık, Kadir Yıldırımer, Mehmet Doğan, Yusuf Baş, Kadir Bölen.

Konya Bağımsız adayları:  Yavuz Tuncay Dereli.

Kütahya Bağımsız adayları:  Mehmet Rıza Güleren.

Malatya Bağımsız adayları:  Münir Doğan Ölmeztoprak, Ali Özşeker, Ali Yalçın.

Manisa Bağımsız adayları:  Tevfik Diker, Hakan Oltan.

Kahramanmaraş Bağımsız adayları:  Ahmet Kayıran, İsmail Akbaş.

Mardin Bağımsız adayları:  Selamettin Tellioğlu, Şakir Nuhoğlu, Mahmut Kılınç.

Muğla Bağımsız adayları:  Oktay Şenses.

Ordu Bağımsız adayları:  Tekin Tural.

Sakarya Bağımsız adayları:  Özcan Derinbay, Coşkun Samur, Yavuz Soydan, Mustafa Kaşkaş.

Samsun Bağımsız adayları:  Saim Sezgin, Ali Kemal Boz, Feytullah Gündem, Serdar Şenocak.

Siirt Bağımsız adayları:  Mehmet Fadıl Akgündüz, Selahattin Arslanbuğul.

Sivas Bağımsız adayları:  Ahmet Yıldız.

Tekirdağ Bağımsız adayları:  Erdem Karaman.

TrabzonBağımsız adayları:  Mehmet Kılıç.

Şanlıurfa Bağımsız adayları:   Fatih Mehmet Bucak, Mehmet Nedim Öbek, İbrahim Eskin, Mehmet Yavuz, İsa Yaldız, İbrahim Halil Göğüş, Mustafa Göktaş.

Uşak Bağımsız adayları:  Ayhan Yıldırım.

Van Bağımsız adayları:   İdris Ahi, Mehmet Mehdi Oğuz, Murat Silahtaroğlu.

Şırnak Bağımsız adayları:  Şahzade Demir.

Batman Bağımsız adayları:  Ferit Tunç, Aydın Gök, Halime İnan.

Ardahan Bağımsız adayları:  Saffet Kaya.

Düzce Bağımsız adayları:  Ayşe Pişkin, Birol Şahin.

13 Nisan 2015

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz