Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran oy oranı limiti!

Ana Sayfa » Haberler » Ahmet Davutoğlu’nun 7 Haziran oy oranı limiti!

DAVUTOGLU-LIMIT

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başarısız olduğunu hissettiğinde, başarılı olabileceğini düşündüğü bir başkasına emaneti devretmenin kendisi için kutsal bir görev olacağını söyledi.
Bir televizyon programında gazetecilerin seçim çalışmalarına ilişkin sorularına cevap veren Başbakan Ahmet Davutoğlu, başarısız olduğunu hissettiğinde görevi bir başkasına devretmeye hazır olduğunu kaydederek, Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş’ın da aynı rahatlıkla bunu söylemelerini istedi.

7 Haziran seçimlerine ilişkin tahmininin sorulması üzerine Başbakan Davutoğlu,“Ben hiçbir zaman doğrudan seçim tahmini yapmadım. Şunu kimse benden beklemesin, Kılıçdaroğlu’nun ‘yüzde 35 benim hedefim’ demesi aslında olabilecek en zaaf noktadır.

Benim üst limitim yok, milletten ne kadar alabilirsek o kadar. Yüzde 99 bile desem, demek ki yüzde 1’lim kesime ben kalben hitap edemeyeceğim demektir. Ben hiçbir vatandaşımızın kalbine giremeyeceğimi düşünmüyorum.

Bana en düşman, en ağır şekilde eleştiri dili kullananlar dahil bütün vatandaşlarımızın kalbine girebileceğimizi düşünüyorum. Bize oy verir teşekkür ederiz, o verirse genel başkan olarak teşekkür ederim, oyunu kullanırsa katıldığı için Başbakan olarak teşekkür ederim, o vermezse o zaman ‘bir dahaki sefere oy ver’ diye çağrıda bulunurum. Siyasette birisi iddialı giriyorsa kendisine alt limit koymaz zaten. İktidar olmaktır bizim hedefimiz, iktidar olacağız”açıklamasında bulundu.

13 Nisan 2015

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz