CHP Genel Başkan Yardımcısından Ak Partili Bakana övgüler!

Ana Sayfa » Haberler » CHP Genel Başkan Yardımcısından Ak Partili Bakana övgüler!

Selin-Sayek-Böke

 

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan hakkında CHP kanadından ilginç bir açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, “Ali Babacan’ın adeta CHP’li olduğunu düşünüyorum” dedi.

CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selin Sayek Böke,“Ali Babacan’ı başarılı buluyor musunuz?”sorusuna “Bazı söylemlerine bakınca Ali Babacan’ın adeta CHP’li olduğunu düşünüyorum” yanıtını vermesi dikkat çekti.

 

CHP’Lİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Habertürk’ten Kübra Par’a konuştu. “Ali Babacan’ı başarılı buluyor musunuz?” sorusunu yanıtlayan CHP’li Böke, şunları söyledi:“2007’ye kadar kendisine verilmiş olan programı iyi uygulayarak çok doğru bir şey yaptı. 2008’den itibaren, ‘Hadi siz kendi reform paketinizi yazın’ dendiğinde maalesef aynı gücü göstermedi. Daha sessiz ve daha geride durarak piyasaları sakinleştiren yaklaşımı kıymetli, ama onun esas yükümlülüğü Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu reformların yapılmasını sağlamak.” Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın son dönemdeki Merkez Bankası ile ilgili duruşunu değerlendiren CHP’li Böke, “Bazı söylemlerine bakınca Ali Babacan’ın adeta CHP’li olduğunu düşünüyorum! Doğru şeyler söylüyor. ‘Hukukun üstünlüğü, özgürlükler, eğitim, kadının iş gücüne katılımı önemlidir’ diyor. Bunları biz de söylüyoruz, onun yapabiliyor olması gerekiyor”diye konuştu.

16 Mart 2015

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz