Faik Tunay, Cemaatçi yakıştırmasına çok sert tepki gösterdi!

Ana Sayfa » Haberler » Faik Tunay, Cemaatçi yakıştırmasına çok sert tepki gösterdi!

FAIKTUNAY-HABER-SON

Meclis’in genç vekili CHP’li Faik Tunay Mirgün Cabas ile Her Şey programına katıldı.

Aday listelerine giremeyen CHP’li vekil Faik Tunay “Cemaatçi” iddialarına “Sizde zerre kadar utanma varsa Faik Tunay bugün listede yok, nasıl açıklayacaksınız bunu” diyerek yanıt verdi.

7 Haziran seçimlerinde listeye giremeyen Tunay kendisi hakkındaki “Cemaatçi” iddialarını yanıtladı. Kendisine “Cemaatçi, kesin listelerde yer alacak” diyenlere kızan Faik Tunay, “Sizde zerre kadar utanma varsa Faik Tunay bugün listede yok, nasıl açıklayacaksınız bunu” dedi.

 

CHP’nin aday listesinde yer almayınca Twitter hesabından kamuoyuna bazı açıklamalarda bulunacağını söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, bugün CNN Türk canlı yayınında Mirgün Cabas’a konuştu.“DUYGUSAL DAVRANDIM”

İlk anda gösterdiği tepkilerin “duygusal tepkiler” olduğunu söyleyen Tunay, CHP için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

“SENİN GİBİLERE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Kılıçdaroğlu’nun kendisine “Bu partide senin gibi daha çok arkadaşlara ihtiyacımız var” dediğini, ancak buna rağmen listede yer almayınca kırgınlık yaşadığını belirten Tunay, 2 gün boyunca telefonunu kapatıp düşündüğünü ve özeleştiri yaptığını söyledi.

“CEMAATÇİ DİYENLERE SESLENİYORUM”

Hükümete yakın bazı gazetelerin kendisini “Cemaat’in prensi” diye anlattığını belirten Tunay,“Madem Faik Tunay Cemaatçiydi, madem Cemaat ile CHP’nin aleni iş birliği vardı, bugün Faik Tunay listede yok. Nasıl olur bu” dedi.

Her Cemaat’e eşit mesafede olduğunu iddia eden Tunay, “Kimse Samanyolu’na çıkmazken ben Samanyolu’na çıkıyordum. Hem de Ergenekon ve Balyoz süreçlerinde dahi ben Samanyolu’na çıkıyordum. Ülke TV’ye de çıktım, Afrika’daki okulları da ziyaret ettim. Ben hiçbir Cemaat’e mensup değilim.” dedi.

“SİZDE ZERRE KADAR UTANMA VARSA”

Kendisini “Cemaatçi” diye yazan yazarlara kızan Tunay “Cemaat’le CHP iş birliği yapıyor diyenlere, Faik Tunay Cemaat’in en güçlü adamlarından bir tanesi, listelerde kesin yer alacak diyenlere şunu soruyorum; Sizde zerre kadar utanma varsa Faik Tunay bugün listede yok, nasıl açıklayacaksınız bunu.” ifadelerini kullandı.

13 Nisan 2015

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz